از آنجاییکه Darkness Reborn بر داستان خود بسیار تکیه می کند من نمی توانم چیز زیادی از داستان را فاش کنم. داستان بازی به قدری ملودراماتیک (جذاب و اغراق آمیز) و زیباست که شما از یک بازی خیالی و فانتزی وار انتظار دارید. خلاصه اش آن است که یک آدم بده ای وجود دارد که می خواهد زمین را تصرف کند، نابود کند یا همه ی ساکنان روی آن را به سرای باقی بفرستد. احتمالا داستان یکی از این موارد ذکر شده است.
چیزی که می توانم به شما بگویم این است که چقدر بازی جذاب و زیبا است؟ جواب هم این است: فکرش را هم نمی توانید بکنید!

Publisher: Gamevil
Genre: Action, Hack & Slash
Platform: Android, iOS

بازی Darkness Reborn یک بازی hack & slash با ته مایه های RPG یا همان نقش آفرینی می باشد. شما می توانید سبکتان را انتخاب کنید. می توانید جنگجو باشید یا نینجا, من خودم جنگجو را انتخاب کردم، زیرا همانطور که می دانید نینجا بودن مخصوصا در بازی هایی با سبک hack & slash سخت است!
از همان اول کار متوجه شدم که بازی چقدر سر راست می باشد. بازی یهویی همه ی اجزای خود را رو نمی کند. به عنوان مثال در اکثر بازی ها شما به سرعت با سیستم اقتصادی بازی روبرو می شوید و هزاران فن جنگی، لباس ها و آپگرید ها روبروی شما ظاهر می شود. ولی در Darkness Reborn شما کم کم در جریان گیم پلی و سیستم اقتصادی قرار می گیرید. همچنین زمان کافی دارید تا فکر کنید و سپس حمله کنید.
یوزر اینترفیس بازی بسیار مناسب است. معمولا در بازی هایی که بر صفحه نمایش گوشی, جویستیک به چشم می خورد شما مشکلات کوچکی را تجربه می کنید. زیرا نمی توانید انگشت شست دست چپ خود را جایی به جز جویستیک کوچک بگذارید. ولی در این بازی شما با لمس هرجایی از قسمت چپ صفحه نمایش اسمارتفون خود به حرکت می افتید و به این شکل دیگر نگرانی های بیخود نخواهید داشت. زیرا باید حواستان به خود بازی و اکشن آن باشد.
بازی دارای پنج دکمه برای جنگ می باشد. در ابتدا من فکر می کردم که این تعداد زیاد است و معمولا برای بازی های معمولی با دو دکمه هم کار مبارزه راه می افتد. ولی معلوم شد که برای ادامه بازی به تک تک آن دکمه ها نیاز دارم. این بازی با قرار دادن این دکمه ها طیف وسیعی از فنون مبارزه ای را در اختیار شما قرار داده که با به کار گیری آن ها شما را تبدیل به یک ماشین کشتار می کند. با پیشروی در بازی تعداد دشمنانی که باید با آن ها دست و پنجه نرم کنید زیادتر می شود و به خاطر آن باید برای خود استراتژی های جنگی بچینید که مثلا کدام را اول نابود کنم و کدام را نگه دارم (طبیعی است که آن ها هم باید نابود شوند!). پس از مدتی شما با بازی کردن این عنوان آنقدر حرفه ای می شوید که به یاد مرحوم جومونگ می افتید. به سرعت جاخالی میدهید، تلافی حمله می کنید، دشمنان به هوا پرتاب می کنید و خلاصه که از دستشان راحت می شوید. تجربه ای تقریبا شبیه سری بازی مرحوم Assassin’s Creed که شما یک تنه بیست نفر را حریف می شوید بدون اینکه خراشی بردارید.
در بین نابود کردن گله های دشمنان، پیدا کردن پول و آپگرید قابلیت های خود و اضافه کردن تجربه های جنگی خود…خیلی سخت بود که بیخیال بازی شوید و به فکر گوشی خود باشید!
بازی دارای بخش مولتی پلیر می باشد و من یکبار آن را تجربه کردم و پشیمان شدم.این کار دلایل متفاوتی داشت. پینگ من بسیار نوسان داشت و تقریبا همیشه پایین بود. با قاطعیت می توان گفت که مولتی پلیر بازی بزرگترین نقطه ضعف عنوان Darkness Reborn است.
یکی دیگر از مشکلات بازی که به چشم می خورد افت فریم ریت آن می باشد. برای یک بازی سه بعدی با گرافیک خوب مانند DR این مشکلی اساسی به شمار میرود زیرا در صحنه های شلوغ فریم ریت به شدت افت می کند. در بعضی مواقع فریم ریت بازی به زیر ۲۰ فریم بر ثانیه می رسد. گاهی اوقات این عدد تک رقمی می شود و در این مواقع است که شما می خواهید شاتگان خود را در آورده و خود یا گوشی خود را پودر کنید. البته باید ذکر شود که بازی آنچنان هم بد نیست و در اکثر مواقع بین ۳۰ تا ۴۵ فریم بر ثانیه متغیر است.
کاهش کیفیت گرافیک بازی کمک زیادی می کند و لگ های بازی را کاهش می دهد. البته این مشکل باعث نمی شود که شما از بازی لذت نبرید. همچنین اگر شما دارای گوشی های جدیدتر و به روز تری می باشید این مشکل شاید اصلا به چشم هم نیاید.
بازی Darkness Reborn بر خلاف بسیاری از بازی هایی که من نقد کرده ام، قرار است روی گوشی ماندنی شود. در این دوره و زمانه سخت است بازی hack & slashای مناسب پیدا کرد که تجربه مناسبی برایتان رغم بزند و سطح سختی خوبی داشته باشد. من احتمالا بازی را روی یک سطح سختی بالاتر هم امتحان می کنم, نه به خاطر اینکه مجبور باشم، به خاطر اینکه دوست دارم.

نمرات:
گرافیک: ۸
گیم پلی: ۹٫۵
صداگذاری: ۸٫۵
جذابیت: ۹
نمره کل: ۸٫۵
نکات مثبت: به راحتی به بازی عادت می کنید، سیستم مبارزه ای مناسب و جذاب، زمانیکه فریم ریت خوب است زیبا به نظر می رسد.
نکات منفی: مولتی پلیر افتضاح، افت فریم ریت (اعداد یک رقمی در برخی مواقع)

[تنها کاربران عضو قادر به دیدن لینک میباشند.]