سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: استفاده از کارت های اعتباری بعنوان تگ nfc

کاربر جدید

http://up.vbiran.ir/images/nrtfq8oe4y3n4ataqsc.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.pnghttp://up.vbiran.ir/images/x8yx5wzjnfalz1ga8oa8.png
    کاربران عضو
    امتیازها : 658
    سطح : 13
    امتیازها: 658, سطح: 13
    تمام شدن سطح: 16%, میزان امتیاز صعود به سطح بالا: 42
    فعالیت کل: 0%
    تشکر شده 14 بار در 9 ارسال

Lightbulb استفاده از کارت های اعتباری بعنوان تگ nfc

استفاده از کارت های اعتباری بعنوان تگ nfc !!

اول از همه باید بگم این قضیه کاملا اتفاقی که واسه یکی از دوستان پیش اومده و ایشون گفتن و من هم تست کردم و هیچ استناد علمی نمیشه روش کرد اما خوب به هر حال جواب میده.
    باقی داستان رو به نقل خودشون مینویسم :

مراحل کار واقعا کم هستند، بنظرم مهم تر دونستن یه سری مفاهیم هست. اما اگه به نظرتون میرسه حوصله، یا نیاز به دونستن کلیات ندارید، میتونید از خوندن قسمت اول با خیال راحت صرف نظر کنید

1) چیزهایی که بهتره راجع به فرایند دانست

فناوری NFC ، برای تبادل اطلاعات، بین دو دیوایس در فاصله خیلی نزدیک (حدود 5 تا 10 سانتی متر) هست.
    به نقل از KalArena.com :
    "کاربردهای فناوری NFC شامل پرداخت*های الکترونیک (مثلاً با استفاده از گوگل والت)، تبادل اطلاعات در فاصله*های کوتاه (مثلاً لمس دو تلفن برای تبادل عکس) و ساده*سازی راه*اندازی وای-فای (Wi-Fi) و بلوتوث است. در عین حال، برقراری ارتباط میان یک دستگاه NFC و یک (چیپ NFC بدون منبع انرژی) که به آن tag گفته می*شود نیز ممکن می*باشد."

که این چیپ NFC بدون منبع انرژی همین تگ های NFC و این کارت های اعتباری ماهاست.
    طبق چیزهایی که تا الان خوندم، و چیزهایی که از تجربه هایی که تو این مدت دستگیرم شده ،

تگ های NFC شامل 4 ویژگی اصلی هست:
    - قابلیت خواندن
    - قابلیت نوشتن
    - آدرس کارت (که به صورت یه رشته ی ثابت و منحصر به فرد از اعداد و حروف هست)
    - محتوای کارت (یا تگ)

تا جایی که میدونید،کارت های قدیمی تر شامل یه قسمت مغناطیسی اند و فناوریشون برمیگرده به عصر حجر:دی! مثل کارت تلفن، و کارت های عابر بانک. این کارت ها به هیچوجه توسط NFC خونده نمیشند و اگه به طور طولانی مدت کنار گوشی قرار بگیرند، از بین میرند و قابلیت خونده شدنشون رو از دست میدند.

کارت هایی که ما باهاشون کار داریم، کارت های اعتباری ای هستند که از طریق امواج،و پایانه های NFC شارژ و دشارژ میشند. مثل کارت های مترو ، کارت های اتوبوس ، و برای من کارت غذا خوری دانشگاه. تقریبا همه ی کار ما با این کارت هایی هست (که باید گرفته بشن در مقابل یه صفحه، تا خونده بشند.)

مطمئن نیستم، ولی ظاهرا نوع فناوری این کارت ها، با کارت های مغناطیسی فرق داره و به این راحتی ها خراب نمیشند.

(ظاهرا) تگ های NFC که در کنار گوشی ها به فروش میرسند هردوقابلیت خواندن و نوشتن رو توسط گوشی دارند.که گوشی، با نوشتن و تغییر "قسمت محتوایی" اونها باعث میشه یه برنامه توی تگ ها ذخیره بشه و این برنامه، هربار که گوشی رو به تگ نزدیک میکنیم خونده بشه و اجرا شه. این تگ ها معمولا قیمت بالایی دارند!

من خودم تگ NFC ندارم و این مورد رو تست نکردم:
    ظاهرا موقع نوشته شدن روی تگ های NFC ،قابلیتی هست که میشه تگ رو lock کرد.
    اگه با تگتون کار میکنید و چیزی روش Save میکنید حواستون به این مورد باشه.
    (لطفا اگه کسی امتحان کرده یا اطلاعات یا تجربه ای راجع به این موضوع داره بگه تا مطلب رو کامل کنیم)

این طرف ،کارت هایی مثل کارت مترو اتوبوس و اینا هستند که (اینطور که من دستگیرم شده) فقط "قابلیت خوندن"شون برای ما فعاله و "قابلیت نوشتن" شون lock ،یا غیرفعال شده و فقط توسط خود ارائه دهنده هاشون قابل نوشتن مجدد هستند.
    درنتیجه نمیشه کلا پاکشون کرد و از نو روشون نوشت، یا چیزی مثل اینا.

اما نکته امید بخش اینه که این کارت ها هنوز قابلیت خوندنشون فعاله و ما میتونیم از این قابلیتشون استفاده کنیم.
    با هر بار خوندن کارت ها، یه آدرس (شبیه اونچه که توی تصویر نشون دادم) و یک سری محتوای اونها خونده میشه. چیزی که مسلمه، اینه که محتوای کارت ها مدام در حال تغییره، اما آدرس کارت ها ثابت هست و میشه ذخیرشون کرد. و در آخر،به گوشی مجموعه ای از دستور ها رو (کاملا مستقل از هرچی که محتوای کارت هست،) به اونها اختصاص داد و در نتیجه، میشه با قیمتی خیلی کمتر، همون تگ های NFC رو شبیه سازی کرد!

((به زبون ساده، میشه به ازای هر کارت،یه سری دستورات رو برای گوشی تعریف کرد.))

و خبر خوش اینه که حتی اگه مبتدی هستید، یا ترس از خراب شدن کارت دارید، ترس تون کاملا بی مورد هست. به دلیل اینکه قابلیت نوشتن کارت ها lock هست، امکان نداره تو محتوای کارت تغییری ایجاد بشه و بعدا کارتتون ناخوانا بشه
    فکرکنم دیگه اونچه باید میگفتم رو گفتم، پس میریم برای مراحل کار

2) دست به کار بشیم!

تا اینجا گفته شد که تمام نیازی که داریم اینها هست:
    - کارت هایی با پشتیبانی NFC
    - آدرس منحصر به فرد کارت ها
    - یک سری دستور العمل

مراحل کار، که خیلی هم ساده اند، از این قرار است:
    1) برنامه NFC ReTag Pro رو از لینک زیر دانلود ، و نصب کنید.
    [تنها کاربران عضو قادر به دیدن لینک میباشند.]
    2) مطمئن بشید NFC روشن هست ،سپس کارت رو به پشت گوشی نزدیک کنید.
    - توی این مرحله ، گوشی آدرس کارت رو میخونه و میتونه Save کنه. برای کارت یه اسم انتخاب کنید.

3) حالا باید کارت (یا کارت هاتون) در قسمت My tags اضافه شده باشه. با وارد شدن به قسمت هر کارت میتونید Activity ها رو اضافه، یا کم کنید.
    4) هر کاری دوست دارید تو برنامه ی کارتتون بدید، و در نهایت Ok کنید و کار تمامه!
    از این به بعد از کارت مورد نظر ،میتونین بعنوان یه تگ NFC استفاده کنید =)

این عکس مربوط به یکی از کارت هایی هست که من درست کردم:

این کارت رو از شب تا صبح، گوشیم رو به صورت آزمایشی گذاشتم روی کارت ببینم خراب شدنی هست یا نه:دی!
    که با امتحانش توی اتوبوس فهمیدم این کارت ها به این آسونی ها خراب شدنی نیستند!
    فقط این نکته رو مد نظر داشته باشید که اگه کارت بشکنه،یا ترک برداره،دیگه قابل استفاده نیست.

3) ناواجب ، اما جالب!

یکی از ویژگی هاییش که خودم خــــــــــــــیــــــلی باهاش صفا کردم،اینه که Retag pro از Tasker پشتیبانی میکنه!!
    اگه با تسکر آشنا نیستید ، باید بگم که این برنامه یه چیز نیست، همه چیزه! اگه فکر میکنید گوشیتون هوشمنده، باید این حرفتون رو نگهدارید و بعد از نصب Tasker نظرتون رو بگید!
    بعنوان یه توضیح کوتاه، تسکر برنامه ای هست که تقریبا به همه ی قسمت های گوشی دسترسی داره، باید براش Task ها رو دونه دونه تعریف کنید و بگید از گوشی چی میخواید.
    اگه بخوام یه مثال از نمونه کارهایی که Tasker به تنهایی میتونه انجام بده، سایلنت کردن زنگ گوشی هنگامیه که نمیتونید جواب بدید و گوشی رو برمیگردونید و روی صفحه میذارید.
    یا تصور کنید دارید با تلفن صحبت میکنید، دستتون بنده، گوشی رو میذارید روی میز،تسکر به طور خودکار گوشی رو به حالت اسپیکر میبره و ادامه مکالمه رو میکنید!
    یا یا ... خیلی قابلیت هایی که فقط باید یکم خلاقیت چاشنیش کرد، تا گوشی بتونه بشه چیزی که واقعا هوشمنده!

حالا در نظر بگیرید که با این range ئه فوق العاده وسیع، تسکر با ReTag Pro ترکیب شه!
    و در این صورت میتونید از NFC طوری که هر کارت یه مجموعه کامل از تسک های Tasker شامل if ، else if ها و .. باشه،استفاده کنید!!
    (سخت میشه، ولی خیلی خیلی جذاب میشه!)

یک نمونه مثال:
    فرض کنید یه کارت NFC دارید ، و در کنار اون، مجموعه ای از تسک های Tasker دارید.
    در ساعات اولیه روز، وقتی بیدار میشید، گوشی رو به کارت NFC نزدیک میکنید (صفحه گوشی روشن میشه، روشنایی صفحه به حالت auto تغییر میکنه ، گوشی از حالت سایلنت در میاد، و پیام صبح بخیر پخش میشه، و در آخر یه موزیک پخش میشه!)
    در ساعات میانی، با نزدیک کردن گوشی به کارت ( برنامه خاصی اجرا میشه، موزیک ها رو عوض میکنید، یا گوشی رو تا نزدیکی بعدی به حالت منشی تلفنی میبرید)
    در ساعات پایانی روز و موقع خواب هم یه بار دیگه گوشی رو به کارت نزدیک میکنید (نور صفحه مینیمم میشه،گوشی به حالت سایلنت میره، تمام سخت افزار های ارتباطی مثل بلوتوث و وایرلس خاموش میشه و اتوماتیک یک آلارم برای ساعت 6 صبح فردا تنظیم میشه!)
    , تموم این کارها با یه کارت!

فقط دوتا نکته رو بذارید بگم:
    اول اینکه) Tasker حتما باید قبل از Retag pro نصب بشه، و الا کار نمیکنه!
    و دوم) برای استفاده از تسکر باید از قسمت تنظیمات Tasker، از منوی Misc، گزینه ی Allow External Access رو فعال کنید تا بشه با NFC Retag Pro و هر برنامه ی دیگه ای تسک های Tasker رو فراخوانی کنید.
    این هم لینک دانلود تسکر:

[تنها کاربران عضو قادر به دیدن لینک میباشند.]

در آخر هم از دوست عزیزم که بصورت اتفاقی این کشف بزرگ رو انجام دادن تشکر ویژه دارم.
    و از دوستان خواهشمینم اگه استفاده کردن بیان واسه کامل شدن مطلب تجربیاتشون رو تو همین تاپیک به اشتراک بزارن تا به جمع بندی کامل برسیم
    امیدوارم مطلب مفید بوده باشه و اگه یکم طولانی شد به بزرگی خودتون ببخشید ...

تشکر فراموش نشه:49:

2. 2 کاربر مقابل از RaM!N عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Admin (1st November 2016)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)